Працюємо з 8:00 до 20:00, без вихідних

0
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Дровокол своїми руками

18.01.2015

У конуса кінчик спеціальної форми для запобігання його від швидкого зносу і поломки. Різьба на конусі опірна має крок 5 і глибину 3 мм, тому при роботі дерево не буде зіскакувати з конуса.
Для конусного дровокола найбезпечніші і оптимальні обороти 350-600, краще маховик встановити на вал двигуна або використовувати важкий шків. Це буде безпечніше і дозволить збільшити момент інерції на вашому конусі. Відстань від товстої частини конуса до столу має бути не більше 10-40 мм. Чим нижче конус щодо поліна тим менше зусилля потрібно для закручування і розколу поліна.
Шків на вал краще використовувати чавунний спицевий великого діаметру. Він буде також хорошим накопичувачем кінетичної енергії, в разі зупинки двигуна нескладно буде викрутити морквину з поліна. Реверс краще не ставити в ньому немає ніякої потреби, якщо дровокол застряг в поліні при оптимальних оборотах він ніколи не викрутиться назад, ви можете спалити двигун, під час пуску сила струму збільшується в 2-3 рази!
Конус до валу необхідно кріпити штопорними болтоми, при цьому вал не слід свердлити наскрізь, він може просто відламатись під роботи. Краще зробити свердлом невеликого діаметра 3-4 мм. глибиною 4 мм. після 8.5-9мм. На болтах зняти направляючу фаску і вкрутити до упору, таким чином ви захистите вал від загину і поломки.
drovokol3Бажана косинка перед підшипниками, менше треба буде дориваються волокнисті поліна. Можна встановити щиток для безпеки. Аварійна кнопка в доступному місці у вигляді грибка також не буде зайвою. На практиці використання маховика збільшує ефективність двигуна в два рази, отже можна встановити на дровокол двигун на 50 відсотків менше потужності ніж без нього.
Двигун встановлювати бажано не менше 2.2 кВт від 710-1500 об \ хв., Чим нижче обороти в двигуна тим більше в нього крутний момент (сила), 3000 краще не ставити вони погано запускаються від 220v.

Придбати дровокол можна на нашому сайті.